Wycieczka do Berlina

W dniach 21 – 24 listopada uczniowie 7s, 7c, 7a i 7b uczestniczyli w wycieczce do stolicy Niemiec – Berlina. Więcej..

ZŁOTE PIŁKARKI RĘCZNE!

Zakończyły się rozgrywki w ramach Mistrzostw Kielc w Piłce Ręcznej Dziewcząt. Reprezentacja dziewcząt naszej szkoły nie miała sobie równych, wygrywając wszystkie mecze, w finale pokonując SP 25 i kończąc rozgrywki ze złotym medalem. Więcej..

Festiwal Piosenek Świątecznych w języku angielskim „Christmas Song Festival”

12 grudnia w naszej szkole odbył się trzeci Festiwal Piosenek Świątecznych w języku angielskim „Christmas Song Festival” dla klas 0-3. Więcej..

KONKURS Z OKAZJI 230 ROCZNICY INSUREKCJI KOŚCIUSZKOWSKIEJ

Zapraszamy do udziału w konkursie z okazji 230 rocznicy Insurekcji Kościuszkowskiej.

Lapbook- Tadeusz Kościuszko

MISTRZOSTWA KIELC SZKÓŁ PODSTAWOWYCH W PŁYWANIU KLAS 1-2

Najmłodsi uczniowie naszej szkoły również wystartowali  w zawodach pływacki, dzielnie rywalizując na dystansie 25 metrów stylem dowolnym, grzbietowym lub klasycznym. Szkołę naszą reprezentowali: Joanna Radzewicz, Iga Sutowicz, Antoni Płaza, Franciszek Kołomyja, Szymon Błaszczyk, Borys Białczak. Dla niektórych naszych zawodników był to pierwszy w życiu start w poważnych zawodach sportowych, a niektórzy   poprawili swoje rekordy życiowe. Ogromne brawa dla Was młodzi pływacy.

Z wizytą na Suzuki Arenie

W poniedziałek 11 marca uczniowie klasy III a wybrali się na wycieczkę na stadion Korony Kielce. Tam z bliska mieli okazję poznać sekretne zakamarki Suzuki Areny. Odwiedzili między innymi szatnie zawodników, trybuny, salę konferencyjną czy mieli okazję zasiąść na stadionowych miejscach samych piłkarzy!

Dzień Kobiet  i Mężczyzn w klasie 2b

12 marca z okazji Dnia Kobiet oraz Dnia Mężczyzn w klasie 2b zorganizowane zostało wyjście do Energetycznego Centrum Nauki Kieleckiego Parku Technologicznego. Podopieczni uczestniczyli w zajęciach w laboratorium „Generator Mocy”, na których pod okiem specjalistów wspólnie wykonywali  naukowe doświadczenia.

Mistrzostwa Kielc w Pływaniu Szkół Podstawowych  klas 3 i 4

Na pływalni „Foka” w Kielcach odbyły się Mistrzostwa Kielc Szkół Podstawowych w Pływaniu klas 3 i 4. Szkołę naszą w 4 klasach reprezentowali  :Aleksandra Schmeidel, Michał Doroz, Michał Kożuchowski, a  pływacy z 3 klas to: Maya Kot, Jagoda Michta, Antoni Borowiecki, Ignacy Zelek, Kalina Bochnacka, Lena Olszewska, Klaudyna Wołowiec, Mikołaj Górnicki, Mikołaj Machniewski, Franciszek Zychowicz i Leon Płaskociński.

NIESAMOWITE 3D

Zapraszamy uczniów klas 5-8 do udziału w szkolnym konkursie z wykorzystaniem okularów wirtualnej rzeczywistości.

Zgłoszenia proszę dokonywać bezpośrednio lub przez e-dziennik  do nauczycieli p. Pawelec
i p. Kwiecień do 18 marca 2024r.

Konkurs planowany jest na 8 kwietnia br. o godz. 10.30 w sali 23

Konkurs będzie polegał na rozpoznawaniu obiektów z dzieciny biologii i geografii w sześciu kategoriach:

1. Ulice europejskich stolic.
  2. Atrakcje turystyczne Europy.
  3. Krajobrazy świata.
  4. Edukacja przyrodnicza.
  5. Układy człowieka.
  6. Komórki.

Słodkie „szaleństwo” z okazji Dnia Kobiet

Kiedy narodziła się historia czekolady? Jak wygląda ziarno kakaowca? Czy czekolada może być zdrowa? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań poznali uczniowie naszej szkoły, którzy uczestniczyli w warsztatach czekoladowych zorganizowanych z okazji Dnia Kobiet.

Wkręceni w języki

Z przyjemnością zapraszamy do wzięcia udziału w IV Międzyszkolnym Konkursie „Wkręceni w języki” dla uczniów klas I-VIII szkół podstawowych. Tegoroczne hasło Konkursu : „MOJE MIEJSCE NA ZIEMI……”

Organizatorem tego wydarzenia jest nasza Szkoła Podstawowa nr 39 w Kielcach.

Lodowisko

W czwartek 29-ego lutego klasa VIC wybrała się na lodowisko. Uczniowie mieli okazję sprawdzić się w jeździe na łyżwach. Jednym przychodziła ona z łatwością i gracją, z kolei drudzy potrzebowali trochę więcej czasu, odwagi i siły, aby „zaprzyjaźnić się” z niezwykle śliskim lodem.

MISTRZOSTWA KIELC SZKÓŁ PODSTAWOWYCH W PŁYWNIU KLAS 5 – 6

W dniu 7 marca 2024r. odbyły się Mistrzostwa Kielc Szkół Podstawowych w Pływaniu klas 5 i 6. Naszą szkołę reprezentowała sześcioro uczniów: Hanna Kożuchowska, Amelia Janowska, Wiktoria Kwiecień, Mateusz Kopeć, Bartosz Socha i Piotr Szabla.

Pancake Day w klasach 1-3

W tym roku Pancake Day, czyli Dzień Naleśnika, wypadał 13 lutego. Ten dzień jest odpowiednikiem naszego Tłustego Czwartku, tylko zamiast pączków Anglicy zajadają się … naleśnikami. W naszej szkole, jak co roku, również odchodziliśmy to święto. Przed feriami na lekcjach języka angielskiego uczniowie poznali historię powstania Pankace Day oraz przepis na to przepyszne danie.