Lekcja szacunku z okazji Światowego Dnia Książki

O tym, że książka to „najlepszy przyjaciel człowieka” mawiał już starożytny filozof Cyceron. Jak jednak zbudować prawdziwą, szczerą i wartościową relację koleżeńską w szkolnej ławce? Opowiedziała nam o tym, podczas cyklu spotkań autorskich, pisarka Aleksandra Skarbek – Waldon.

Spotkania z książką, w których uczestniczyli uczniowie klas O-III, doskonale wpisały się w obchody Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich, które przypadły na 23 kwietnia. Leon Pławikonik ma wkrótce zostać nowym uczniem w klasie Felka Papugoryby. Czy lubi planktopiłkę – ulubioną rozrywkę morskich przyjaciół? O, tak! Gdy jednak stworzenia dowiadują się, że porusza się on na wózku inwalidzkim, w ich głowach rodzą się wątpliwości. Czy będzie on mógł zostać ich przyjacielem? Dynamiczny ciąg wydarzeń sprawia, że bohaterowie książki uczą nas, czym jest akceptacja. Choć to, co nowe często nas niepokoi, a niekiedy przeraża – inność nie oznacza nic złego. Polecamy książkę Pani Aleksandry „Felek Papugoryba i przyjaciele. Pomoc Leona Pławikonika”, jako dzieło wartościowe i uczące tego, co to znaczy prawdziwa przyjaźń. W końcu każdy może stać się częścią Drużyny Przyjaźni! Serdecznie dziękujemy pisarce za wspaniałe lekcje zrozumienia i wsparcia.