Klasy sportowe o profilu piłki ręcznej

W Szkole Podstawowej nr 39 w Kielcach (dawnym Gimnazjum nr 7) klasy sportowe o profilu piłki ręcznej funkcjonują od roku 2006. Szkoła od wielu lat współpracuje z KS PGE VIVE Kielce, oraz z Związkiem Piłki Ręcznej w Polsce. Uczniowie klas sportowych są członkami klubu i biorą udział w rozgrywkach piłki ręcznej prowadzonych przez Świętokrzyski Związek Piłki Ręcznej. W ramach ogólnopolskiego programu Ośrodków Szkolenia w Piłce Ręcznej (program ZPRP i Ministerstwa Sportu i Turystyki) uczniowie uczestniczą w zajęciach sportowych, konsultacjach wojewódzkich oraz letnich konsultacjach na poziomie ogólnopolskich tzw. ,,Summer Camp’’.

W klasie sportowej uczniowie realizują zajęcia z wychowania fizycznego w wymiarze 10 godzin tygodniowo. W czasie zajęć pracujemy nad poprawą sprawności fizycznej oraz nad rozwojem psychicznym i emocjonalnym. Obok zagadnień z zakresu techniki i taktyki piłki ręcznej realizujemy wiele dyscyplin sportowych takich jak lekkoatletyka, gimnastyka, piłka nożna, koszykówka, siatkówka. Doskonalimy i uczymy dzieci nowych umiejętności poprzez gry i zabawy ruchowe. Lekcje wychowania fizycznego prowadzą wykwalifikowani trenerzy, a wysiłek fizyczny dostosowujemy do wieku i możliwości ucznia.

Dlaczego piłka ręczna?

Piłka ręczna to dynamiczna, najbardziej wszechstronna gra zespołowa. Angażuje wszystkie grupy mięśniowe, a jej uprawianie prowadzi do ukształtowania harmonijnie rozwiniętej sylwetki. W piłce ręcznej rozwijamy nasze naturalne umiejętności jak bieg, rzut, skok. Piłkarzem ręcznym może być każdy niezależnie od wzrostu i siły, i ten mały, ale szybki i sprytny, i ten duży, który nie pozwoli się przepchnąć, wykorzysta swoją siłę, każdy walor jest doceniany. Piłka ręczna to gra, w której rozwijamy i doskonalimy pamięć, uczymy się szybkiego podejmowania decyzji. Gra ta kształtuje nasz charakter-uczy systematyczności i odpowiedzialności, daje możliwość wyładowywania negatywnych emocji i może być również źródłem ogromnej radości i satysfakcji.

Uczniowie klas sportowych są członkami KS PGE VIVE Kielce. Nasi zawodnicy osiągają duże sukcesy, zajmując czołowe miejsca w rozgrywkach młodzieżowych na arenie ogólnopolskiej. Kilku naszych uczniów otrzymało powołania do Kadry Polski juniorów. Możemy także pochwalić się uczniami, którzy dostali możliwość gry na poziomie PGNIG Superligi mężczyzn.

Uczniowie klas sportowych objęci są dodatkowym ubezpieczeniem, regularnie przechodzą badania lekarskie.

Po zakończeniu nauki w Szkole Podstawowej nr 39 uczniowie mają możliwość kontynuacji przygody z piłką ręczną na poziomie liceum.

Jak przebiega nabór do klasy sportowej?

  • Przedstawienie charakterystyki klas sportowych i zasad naboru podczas zebrań z rodzicami.
  • Testy sprawnościowe ich analiza, jak również analiza cech morfologicznych.
  • Obserwacja uczniów podczas zajęć sportowych.
  • Spotkania z uczniami klas trzecich w celu przedstawienia charakterystyki klas sportowych i zasad naboru.
  • Złożenie podania przez rodziców o przyjęcie do klasy sportowej – podania będą rozdawane uczniom w klasach, wypełnione podania dzieci przynoszą do wychowawcy klasy.
  • Indywidualne rozmowy z rodzicami i uczniami.
  • Konsultacje z nauczycielami uczącymi, z pedagogiem.
  • Ogłoszenie listy osób przyjętych do klasy sportowej .
  • Badania lekarskie.

Serdecznie zapraszamy

 

Skip to content