Moskwa

Moskwa

W dniach od 8 do 14 stycznia chłopcy z kl. 7 A i nasi zeszłoroczni absolwenci z kl. 3 A – dwie młodzieżowe drużyny piłkarzy ręcznych PGE VIVE Kielce przebywali na wycieczce zagranicznej w stolicy Rosji – Moskwie. Więcej..

 

III miejsce w Polsce.

Nasi uczniowie z klasy VIII a pod szyldem KS PGE VIVE Kielce zdobyli w Obornikach brązowy medal Pucharu Związku Piłki Ręcznej w Polsce, czyli nieoficjalnych mistrzostw Polski w tej kategorii wiekowej.

„Recykling na miarę – Moniuszko inspiruje” – wygrana w konkursie

Dnia 12 czerwca 2019 w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbył się finał konkursu „ Recykling na miarę – Moniuszko inspiruje”. Organizatorem była Fundacja VIVE Serce Dzieciom, Zespół Państwowych Szkół Plastycznych w Kielcach i WDK. Na konkurs wpłynęło 161 prac ze szkół województwa świętokrzyskiego. W gronie zwycięzców znalazła się uczennica  Izabela Król z klasy 3f, która wykonała pracę pt. „Wiosna”. Gratulujemy wygranej!!!!

Wycieczka klasy 2a i 2b ,,Tropami świętokrzyskiej przyrody”

31 maja 2019 r uczniowie klasy 2a i 2b wraz ze swoimi wychowawcami wybrali się na wycieczkę „Tropami świętokrzyskiej przyrody”. Głównym celem wycieczki było promowanie walorów przyrodniczo – krajobrazowych naszego regionu w myśl zasady „Cudze chwalicie swego nie znacie”. Wycieczkę rozpoczęliśmy od wizyty w Bodzentynie.

„Calineczka” w wykonaniu uczniów klasy IIc

W dniu 13 czerwca 2019 r. uczniowie klasy II c zaprosili przedszkolaków na przedstawienie na motywach baśni Hansa Christiana  Andersena pt. „Calineczka”. Mali goście byli zachwyceni  opowiadaną przez magicznych Elfów historią Calineczki, nie większej niż cal dziewczynki o dobrym, wrażliwym sercu, wędrującej w poszukiwaniu własnego świata, podążającej za głosem serca i marzeniami.

PODSUMOWANIE ZBIÓRKI SUROWCÓW WTÓRNYCH W ROKU SZKOLNYM 2018/2019

Klasy 1-3

I miejsce – Wiktoria Kwiecień kl. 1b i Michał Kasperek kl.2a

II miejsce – Bartosz Bębacz kl. 1a

III miejsce- Alicja Kumańska kl. 2c

Wyróżnienia: Wojciech Jarząbek kl.1b, Jakub Dudała kl.1b, Mikołaj Pyczek kl.2a, Wojciech Sołtyk kl.2c

Klasy 4-8 i 3 gimnazjum

I miejsce- Katarzyna Lesiak kl.4c

II miejsce- Michał Biskupski kl. 5b

III miejsce- Jakub Pawlusek kl. 8b i Filip Sokołowski kl.8c

Wyróżnienia: Katarzyna Pacak kl.4c, Norbert Majczak kl.4d, Jakub Sternak kl.5a, Mikolaj Smysło kl. 6a, Karol Pęczkowicz kl.6a, Lena Stec kl. 6b oraz Łukasz Majchrzak kl.3a (gimnazjum)