Wycieczka do Berlina

W dniach 21 – 24 listopada uczniowie 7s, 7c, 7a i 7b uczestniczyli w wycieczce do stolicy Niemiec – Berlina.
Berlin to tętniąca życiem, nowoczesna metropolia, która zauroczyła nas niepowtarzalnymi zabytkami oraz klimatem.

W czasie czterodniowego pobytu w stolicy Niemiec była okazja zobaczyć najciekawsze zakątki tego miasta. Widzieliśmy m. in. Alexanderplatz wraz ze słynną Wieżą Telewizyjną, Bramę Brandenburską, Katedrę Berlińską, Reichstag ze szklaną kopułą, pomnik Holocaustu. Nie mogło nas zabraknąć również przy East-Side-Galery, czyli niemal dwukilometrowym odcinku Muru Berlińskiego. Duże wrażenie wywarł na nas „berliński Manhattan” czyli Potsdamer Platz. Podczas naszej podróży po Berlinie dotarliśmy także do Stadionu Olimpijskiego oraz dzielnicy w zachodniej części Berlina – Kurfürstendamm. Tam zobaczyliśmy słynny Kościół Pamięci – Gedächtniskirche oraz staraliśmy się rozwikłać zasady działania Zegara Wodnego w Europa – Center. Byliśmy również w KaDeWe – największym, najdroższym i najbardziej ekskluzywnym centrum handlowym Berlina Zachodniego.
Nasz wyjazd był bardzo intensywny. Nie zabrakło w nim również relaksu w postaci zwiedzania Muzeum Gier Komputerowych oraz na koniec wizyty w Tropical Islands czyli w niezwykłym parku rozrywki z namiastką tropikalnego klimatu.
W drodze powrotnej pełni niezapomnianych wrażeń, niektórzy już zaczęli planować kolejne wycieczki zagraniczne. To dokąd teraz pojedziemy?

Skip to content