KONKURS Vivat Maj, 3 Maj!

Zapraszamy do udziału w konkursie z okazji 233 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Cele konkursu

1. Uczczenie 233 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
  2. Kształtowanie świadomości i postaw patriotycznych poprzez formy  przekazu artystycznego.
  3. Przybliżenie wydarzeń, bohaterów i symboli związanych z uchwaleniem w 1791 roku Konstytucji 3 Maja.
  4. Doskonalenie umiejętności zaprezentowania własnej wiedzy.

Uczestnicy konkursu

1. W konkursie mogą brać udział uczniowie klas IV – VIII.
  2. Projekty konkursowe mogą być realizowane tylko indywidualnie.

Forma prezentacji pracy konkursowej

1. Zadaniem konkursowym jest wykonanie pracy plastycznej na temat wydarzeń, bohaterów i symboli związanych z uchwaleniem w 1791 roku Konstytucji 3 Maja.
  2. Praca powinna być wykonana z trwałych materiałów, różnymi technikami i metodami plastycznymi (np. ołówek, kredka, pastele, flamastry, farby plakatowe, wycinanki itp.)
  3. Praca powinna być wykonana z papieru w formacie nie mniejszym niż A4
  4. Każdy z uczniów może złożyć na konkurs jedną pracę.
  5. Praca powinna zostać podpisana na odwrocie danymi osobowymi: imię i nazwisko autora pracy, szkoła, klasa.

Miejsce i termin składania prac konkursowych

1. Prace należy składać w nieprzekraczalnym terminie do 25.04.2024 u nauczycieli historii: p. A. Lesiak, p. U. Rakowska-Górnik
  2. Prace konkursowe niespełniające wymagań, o których mowa w regulaminie konkursu, nie będą podlegały ocenie Komisji Konkursowej.
  3. Prace dostarczone po terminie nie będą oceniane.
  4. Organizator nie zwraca prac.

Kryteria oceny prac konkursowych

Ocenie prac będzie podlegać:

– zgodność z tematem, poprawność merytoryczna,

– pomysłowość, oryginalność,

– estetyka wykonania pracy,

– umiejętności doboru różnych technik plastycznych.

– samodzielność wykonania i wkład pracy.

Rozstrzygnięcie konkursu

1. Każdy uczestnik, którego praca konkursowa spełni wymogi, o których mowa w regulaminie otrzyma ocenę celującą o wadze 1 z historii. Najciekawsze prace zostaną nagrodzone oceną celującą o wadze 2.
  2. Wyboru najlepszych prac dokona komisja złożona z osób wchodzących w skład Grona Pedagogicznego.