Bycie policjantem, to więcej niż praca…

W progi Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach zawitali uczniowie z klasy 3b, chcący zobaczyć na czym polega służba policjantów oraz jak wygląda ich miejsce pracy i sprzęt którym się posługują. W komendzie czekali już na nich wyznaczeni policjanci, którzy oprowadzali dzieci po poszczególnych wydziałach i miejscach, aby pokazać im jak najwięcej, a przy okazji przekazać podstawowe zasady bezpieczeństwa.

Policjanci wydziału prewencji rozmawiali z dziećmi na temat ogólnie rozumianego bezpieczeństwa, prawidłowych zachowaniach wobec obcych oraz nieznanych zwierząt. Uczulali również przed ryzykownym zachowaniem w sieci.
Pracownicy laboratorium kryminalistycznego pomagali dzieciom  wykonać swoje odciski palców.
Specjalny pokaz przygotowali dla małych gości kontrterroryści, którzy zaprezentowali zarówno specjalistyczne  pojazdy jak i sprzęt używany podczas akcji. Ponadto dzieci obejrzały pojazdy służbowe, wyposażenie Policji oraz zobaczyły psa służbowego i pokaz tresury. Na zakończenie dzieci mogły zasiąść w samochodach policyjnych, widywanych na co dzień na ulicach oraz poczuć się jak prawdziwy policjant.

Uśmiechnięte buzie dzieci opuszczających komendę były oznaką dobrze spędzonego czasu.

Serdecznie dziękujemy wszystkim pracownikom Komendy Wojewódzkiej Policji w Policji za wspaniale zorganizowany pokaz.