Daily Archives: 9 grudnia 2018

Laboratorium Świętego Mikołaja

Śnieg to wymarzony element zimowego krajobrazu i świątecznych dekoracji. Bez niego nie ma radości płynącej z jazdy na sankach, nartach, czy bitwy na śnieżki. Jak powstaje śnieg? Jaki kształt mają jego płatki? Na te i wiele innych pytań, odpowiedzi szukali uczniowie z klasy 1b. Pierwszaki wraz z wychowawcą, 07.12. 2018r. odwiedzili Energetyczne Centrum Nauki.

Międzyszkolny Konkurs Recytatorsko-Plastyczny w SP nr 28 „POLSKA – MOJA OJCZYZNA”

W dniu 28 listopada 2018r. w Szkole Podstawowej nr 28 im. Żołnierzy 4 pp „Czwartaków” odbył się  I  Międzyświetlicowy Konkurs Recytatorsko-Plastyczny „POLSKA – MOJA OJCZYZNA”. Jego głównym celem było uczczenie 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, a także kształtowanie postawy patriotycznej wśród uczniów edukacji wczesnoszkolnej.

Dzień Pluszowego Misia w świetlicy

Jak co roku w naszej świetlicy świętowaliśmy Dzień Pluszowego Misia. Wydarzenie to obchodzone jest na całym świecie dnia 25 listopada od 111 lat.

Konsultacje ze specjalistą ds. poradnictwa zawodowego z MZPPP

Zapraszamy

Uczniów klas ósmych i trzecich gimnazjum, a także Rodziców na indywidualne konsultacje ze specjalistą ds. poradnictwa zawodowego z Miejskiego Zespołu Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych
10 grudnia w godzinach 9:00 do 13:00.

Mikołaj w klasie 4c

Powszechnie wiadomo, że Mikołaj przychodzi tylko do grzecznych dzieci i na pewno dlatego, 6 grudnia klasę 4c odwiedziło aż dwóch Mikołajów z workiem pełnym podarunków. Czego tam nie było…słodycze, zabawki , perfumy, poduszki, kubki, flamastry-sprawiły one dzieciom mnóstwo radości.

OTRZYMALIŚMY TYTUŁ ,,SZKOŁY MŁODYCH PATRIOTÓW”

W związku z 100 rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości MEN ogłosiło, że rok szkolny 2017/2018 jest , Rokiem dla Niepodległej’’. Nasza szkoła przystąpiła więc do udziału w Ogólnopolskim Konkursie ,,Szkoła Młodych Patriotów”, którego organizatorem było Studium Prawa Europejskiego w Warszawie.

Mikołajkowe Fiku Miku

Święty Mikołaj obdarował w tym roku uczniów klasy IIc wspaniałym prezentem. Było to zaproszenie do bawialni Fiku Miku. 7 grudnia wyruszyliśmy więc na spotkanie z zabawą. W bawialni czekały na nas różne atrakcje m.in.: wielopoziomowe tory przeszkód, zjeżdżalnie, baseny z piłkami, trampoliny, boisko, samochody, a także zawiłe i kręte tunele.