OTRZYMALIŚMY TYTUŁ ,,SZKOŁY MŁODYCH PATRIOTÓW”

W związku z 100 rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości MEN ogłosiło, że rok szkolny 2017/2018 jest , Rokiem dla Niepodległej’’. Nasza szkoła przystąpiła więc do udziału w Ogólnopolskim Konkursie ,,Szkoła Młodych Patriotów”, którego organizatorem było Studium Prawa Europejskiego w Warszawie.

Celem konkursu było krzewienie wśród młodzieży postaw patriotycznych w kontekście historii państwa i narodu polskiego. W okresie od III 2018 do XI 2018 uczniowie i nauczyciele realizowali osiem zadań przewidzianych regulaminem:

1. Przygotowanie plakatu na temat: „100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości”.
  2. Przeprowadzenie sondażu wśród uczniów, nauczycieli, mieszkańców miejscowości nt. postaw patriotycznych oraz roli patriotyzmu lokalnego.
  3. Przeprowadzenie ogólnoszkolnego konkursu wiedzy pt. „Historia Polski a patriotyzm”.
  4. Zorganizowanie ogólnoszkolnego konkursu recytatorskiego o tematyce patriotycznej.
  5. Zorganizowanie ogólnoszkolnego konkursu pieśni patriotycznych.
  6. Przygotowanie Kodeksu Postaw Patriotycznych.
  7. Motyw „małe ojczyzny w literaturze” – przygotowanie prac pisemnych.
  8. Udział w kursie „Szkoła młodych patriotów”

Ich wykonanie było sukcesywnie oceniane przez jury na podstawie sprawozdań, zdjęć, prezentacji oraz nagrań wysyłanych do organizatora projektu. Za 100% realizację zadań otrzymaliśmy certyfikat ,, SZKOŁY MŁODYCH PATRIOTÓW”.

Serdecznie dziękujemy wszystkim nauczycielom i uczniom naszej szkoły za udział w zadaniach projektowych .

Koordynatorzy projektu w SP 39:

Anna Lesiak

Urszula Rakowska-Górnik