Międzyszkolny Konkurs Recytatorsko-Plastyczny w SP nr 28 „POLSKA – MOJA OJCZYZNA”

W dniu 28 listopada 2018r. w Szkole Podstawowej nr 28 im. Żołnierzy 4 pp „Czwartaków” odbył się  I  Międzyświetlicowy Konkurs Recytatorsko-Plastyczny „POLSKA – MOJA OJCZYZNA”. Jego głównym celem było uczczenie 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, a także kształtowanie postawy patriotycznej wśród uczniów edukacji wczesnoszkolnej.

Zadaniem każdego uczestnika konkursu była recytacja wiersza o tematyce patriotycznej oraz wykonanie pracy plastycznej nawiązującej do prezentowanego wiersza. Naszą świetlicę reprezentowała uczennica klasy II b – Marysia Detka, która przygotowała do recytacji wiersz Antoniego Słonimskiego „Polska”. Marysia za udział w konkursie otrzymała dyplom, medal oraz upominki.