Laboratorium Świętego Mikołaja

Śnieg to wymarzony element zimowego krajobrazu i świątecznych dekoracji. Bez niego nie ma radości płynącej z jazdy na sankach, nartach, czy bitwy na śnieżki. Jak powstaje śnieg? Jaki kształt mają jego płatki? Na te i wiele innych pytań, odpowiedzi szukali uczniowie z klasy 1b. Pierwszaki wraz z wychowawcą, 07.12. 2018r. odwiedzili Energetyczne Centrum Nauki.

Warsztaty niezwykle zaciekawiły dzieci. Uczniowie dowiedzieli się o istotnych rzeczach z pogranicza różnych nauk : biologii, chemii, przyrody. Eksperymentowanie w laboratorium i wytworzenie własnego białego puchu przyniosło dzieciom wiele radości. Po warsztatach plastyczno- technicznych dzieci mogły zwiedzać wystawę ECN. Poznały zasady działania różnych maszyn, które do uruchomienia potrzebowały siły ludzkich rąk i nóg. Na koniec pierwszaki obejrzały krótki film o tym, jak wykorzystać energię słoneczną i siłę wiatru. To była udana lekcja w terenie!!!