Żyj zdrowo jedz kolorowo

Lecz kto chce cieszyć się dobrym zdrowiem.I bardzo dużo siły mieć.Musi warzywa oraz owoce poza cukierkami jeść.Marchewki jabłuszka potrzebne są dla brzuszka.Pietruszka i gruszka witamin pełen kram.

Utwór: Bajkowa Drużyna

Dnia 27 marca w naszej świetlicy odbyły się zajęcia edukacyjne, które miały na celu uświadomienie dzieciom, jak ważne jest prawidłowe odżywianie.

Podczas zajęć dzieci obejrzały film edukacyjny pt. „Zbilansowana dieta dziecka” z którego dowiedziały się, że:

• Zbilansowana dieta, to tak skomponowane posiłki, by dostarczały różnych niezbędnych składników odżywczych.
  • Planując dobrą dietę, warto posłużyć się stworzoną przez ekspertów – „piramidą żywieniową”.
  • Na samym dole piramidy jest aktywność fizyczna, na kolejnych piętrach znajdują się produkty, które zawierają różne składniki odżywcze:

owoce i warzywa,

produkty zbożowe,

produkty mleczne,

produkty białkowe (mięso, jaja, nasiona roślin strączkowych),

tłuszcze.

Na zakończenie dzieci wykonały pracę plastyczną „piramida żywieniowa” – metodą collage.

Kochani pamiętajcie, że prawidłowa dieta stanowi podstawę właściwego rozwoju fizycznego, emocjonalnego i intelektualnego dziecka!