ZWIASTUNY WIOSNY W ŚWIETLICY

Dnia 18 marca 2021 r. w naszej świetlicy zaczęła wiosna budzić się do życia.

Świetliczaki podczas zajęć rozmawiały na temat:

• jaka pora roku się zbliża?
  • jakie występują zmiany w przyrodzie?
  • jakie zwierzęta budzą się ze snu?
  • jakie kwitną kwiaty na Wiosnę?

Uczniowie obejrzeli film edukacyjny: „Pierwsze oznaki w przyrodzie”. Dowiedzieli się jakie kwitną przedwiosenne kwiaty oraz jakie zwierzęta budzą się z zimowego snu. Podczas filmu świetliczaki dowiedziały się – jakie gatunki ptaków przylatują do nas z ciepłych krajów. Następnie dzieci rozpoznawały odgłosy ptaków, płazów i wielu innych zwierząt zwiastujących nadejście wiosny.

Kolejnym elementem zajęć było wyświetlenie prezentacji
„Jak żyją żaby i jakie są ich gatunki?”

Świetliczaki poznały budowę żab oraz w jakich warunkach przyrodniczych one żyją. Dowiedziały się, jak rozwijają się te płazy oraz poznały najważniejsze ich gatunki.

Następnie najmłodsi nauczyli się skocznej, wesołej piosenki „Żabie kroki”.

Wszyscy radośnie śpiewali poznany utwór. 🙂

Podczas budzenia się wiosny w naszej świetlicy, dzieci rozwiązywały zagadki dotyczące zbliżającej się pory roku.

Obejrzały również film „Zwyczaje topienia Marzanny”, dzięki któremu dowiedziały się:

• jak wyglądały Marzanny?
  • co symbolizowały?
  • jak się z nimi obchodzono?

Na koniec zajęć dzieci wykonały ciekawą prace plastyczną „Wesołe żabki”- wycinały z papieru kolorowego staw i uśmiechnięte buźki żabek,  oraz uczyły się krok po kroku jak  złożyć żonkila metodą orgiami.

Świetliczaki chętnie i z uśmiechem na twarzy uczestniczyły w zajęciach. 🙂