Z kulturą mi do twarzy

Człowiek nie jest aniołem, ale winien być istotą kulturalną.

Adolf Rudnicki

Uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej wzięli udział w zajęciach „Z kulturą mi do twarzy”. Z tej okazji w ramach zajęć wychowawcy przeprowadzili ciekawe pogadanki, z których najmłodsi dowiedzieli się o zasadach właściwego zachowania:

• w kontaktach międzyludzkich
  • w miejscach publicznych
  • na łonie natury
  • przy stole.

Z wielkim zainteresowaniem uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną pt. „Poznajemy zasady dobrego wychowania”.

Podczas zajęć muzycznych podopieczni nauczyli się słów i melodii wesołej piosenki Małej Orkiestry Dni Naszych  „Piosenka bardzo kulturalna”. Na zakończenie uczniowie pod czujnym okiem wychowawców wykonali piękne prace plastyczne – „Kwiat dobrych manier” oraz „Kulturalne słoneczko”. Jak zawsze panowała u nas miła i wesoła atmosfera.

Podjęte działania miały na celu uświadomienie dzieciom jak ważne jest posiadanie dobrych manier i rozwijanie umiejętności właściwego zachowania się w różnych sytuacjach.