Walentynki w świetlicy szkolnej

Walentynki są raz w roku, pełne szczęścia i uroku,
a Ty stale bądź radosny i promienny jak dzień wiosny.

Jak co roku w naszej świetlicy obchodziliśmy dzień Świętego Walentego patrona miłości.

Z tej okazji świetliczaki pięknie udekorowały sale w czerwone serduszka. Wcześniej wychowawcy przygotowali „pocztę walentynkową”, do której dzieci codziennie wrzucały laurki walentynkowe.

Ponadto wychowawcy wyświetlali najmłodszym film edukacyjny ukazujący historię  Św. Walentego. Świetliczaki dowiedziały się kim był oraz czym zajmował się patron zakochanych. Uczniowie podczas zajęć opowiadali również, jak będą spędzać walentynkowe chwile.

Następnie najmłodsi nauczyli się radosnej piosenki związanej z tematem dnia pt. „Walentynki”. Na koniec mali artyści wykonali piękną pracę plastyczną „serduszkowe cudaki” wycinane z papieru kolorowego. Wszyscy wspaniale się bawili.