Świetlicowy Konkurs  pt. „Mistrz savoir-vivre”

Dnia 09.04.2024 r. w świetlicy szkolnej odbył się konkurs wiedzy pod hasłem „Mistrz savoir-vivre”.

Konkurs poprzedzony został zajęciami na temat kultury osobistej polegającymi na omówieniu z dziećmi zasad właściwego zachowania w stosunkach międzyludzkich, w miejscach publicznych, na łonie natury, przy stole. Przeczytano również fragmenty publikacji: G. Kasdepke „Bon czy ton savoir-vivre dla dzieci”. W jury konkursu zasiadały wychowawczynie świetlicy, a publiczność stanowili uczniowie. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie odpowiedzieć prawidłowo na pytania zawarte w teście oraz wykonać właściwie zadanie praktyczne tj. ustawianie zastawy stołowej. Uczeń, który nie poradził sobie z zadaniem, odpadał z gry. Publiczność bardzo żywiołowo reagowała na zmagania uczestników. Okazało się , że aż sześcioro uczniów poradziło sobie z zadaniami konkursowymi.

Najlepszą znajomością zasad savoir – vivre wykazali się:

I Miejsce: Natalia Jankowska kl. III a, Tymon Kozakowski kl. I d

II Miejsce: Milana Patochka kl. II d,  Zofia Borkowska kl. II d

III Miejsce: Anna Rysińska kl. I e, Hanna Kopacz kl. I e

Uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki. Serdecznie gratulujemy! Organizatorkami konkursu były Panie Anna Zelek oraz Kinga Tomaszewska.