Światowy Dzień Wody

Na całym świecie 22 marca, obchodzony jest Światowy Dzień Wody. Święto zostało ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ rezolucją z dnia 22 grudnia 1992 roku.

Tego dnia w naszej świetlicy, odbyły się zajęcia edukacyjne, które miały na celu uświadomienie dzieciom, jak cennym skarbem dla całej ziemi jest woda. Dzieci obejrzały film edukacyjny pt. „Woda nie tylko w kranie” z którego dowiedziały się że:

• woda jest podstawowym składnikiem rzeczy, które nas otaczają,
  • większość wody na ziemi jest słona i nie nadaje się do picia,
  • wodę pitną czerpiemy z jezior i rzek oraz z głębi ziemi,
  • musimy koniecznie oszczędzać wodę, ponieważ jest ona niezbędna do życia!!

Następnie najmłodsi nauczyli się wesołej piosenki pt. „Piosenka o zdrowej wodzie”, wszyscy radośnie śpiewali poznany utwór. Na koniec zajęć dzieci wykonały ciekawą prace plastyczną: „kropelka wody” oraz „rybki w akwarium”. Jak zawsze zajęcia przebiegły w miłej atmosferze.

Kochani pamiętajcie, woda jest nie tylko w kranie, ale we wszystkim na ziemi. Dbajmy, aby starczyło jej dla wszystkich!