Światowy Dzień Tolerancji

W dniu 16 listopada na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Tolerancji. Dlatego z tej okazji w naszej świetlicy zostały przeprowadzone zajęcia edukacyjne.

Podczas pogadanek dzieci zapoznały się z definicją słowa tolerancja. Świetliki  zgodnie stwierdziły, że każdy człowiek posiada inną osobowość, a poszanowanie, akceptacja poglądów, wierzeń i upodobań różniących się od naszych, pozwoli wszystkim żyć w zgodzie.

Jak zawsze nie zabrakło wspólnego śpiewania radosnej piosenki związanej z tematem dnia  pt. „Każdy jest inny”. Na zakończenie dzieci wykonały wiele wspaniałych prac plastycznych, którymi udekorowaliśmy naszą świetlicę.

Podjęte działania miały na celu uświadomienie wychowankom problemu nietolerancji we współczesnym świecie oraz wskazanie sposobów walki z nietolerancją.