Światowy Dzień Lasu

Z okazji Światowego Dnia Lasu przypadającego 21 marca w świetlicy SP 39 zostały przygotowane zajęcia otwarte na temat: „Rola lasu w przyrodzie. Dlaczego trzeba dbać o lasy?”. Lekcja została przeprowadzona w ramach działalności koła ekologicznego. Uczniowie obejrzeli film edukacyjny, który stanowił podstawę do pogadanki na temat współczesnych lasów na naszej planecie.

W dalszej części opisywały dary lasów i podawały najczęstsze powody ich odwiedzania. Najciekawszą częścią zajęć było wykonanie makiety lasu.

W końcowej części lekcji rozmawiano na temat konieczności ochrony lasów przed degradacją. Uczniowie wraz z nauczycielami zastanawiali się, w jaki sposób ludzie w życiu codziennym mogą dbać o zbiorowiska leśne.