ŚWIATOWY DZIEŃ DINOZAURA

Dnia 25 i 26 lutego obchodziliśmy Światowy Dzień Dinozaura. Z tej okazji w naszej świetlicy wychowawcy zorganizowali dla najmłodszych dużo atrakcji, które wzbogaciły wiedzę dzieci na temat tych prehistorycznych gadów.

W ramach zajęć wychowawcy wyświetlali dzieciom prezentacje multimedialne oraz filmy edukacyjne, z których świetliki dowiedziały się wiele o dinozaurach np. kiedy żyły na naszej planecie, jakie są gatunki dinozaurów, jak nazywa się naukowiec badający wymarłe zwierzęta oraz co mogło się przyczynić do ich zagłady. Tego dnia nie zabrakło również wspólnego śpiewania radosnych piosenek: „Dino dinozaur”, „Dinozaury z Jura Parku”. Tradycyjnie mali artyści wykonali też pracę plastyczną – stworzyli kolorowe dinozaury z papierowych talerzyków, a następnie malowali je farbami.

By urozmaicić ten miły dzień Pani Magda przygotowała dla dzieci własnoręczne  „dinozaury –  kolorowanki”, które świetliki z wielkim zapałem malowały kredkami. Na pewno za rok znów zaprosimy dinozaury do nas.

Podczas zajęć panowała miła i wesoła atmosfera.