SPORTY ZIMOWE

1 lutego 2022 r. w naszej świetlicy odbyły się zajęcia edukacyjne na temat „Sportów zimowych”.

Dzieci obejrzały film edukacyjny  „Sporty zimowe”, podczas którego poznały dużo dyscyplin sportowych: narciarstwo alpejskie, biegi narciarskie, biathlon- dyscyplina sportu łącząca biegi narciarskie ze strzelectwem, skoki narciarskie, snowboarding, saneczkarstwo, bobsleje- zjazd na specjalnych saniach po wyznaczonym torze, hokej na lodzie, łyżwiarstwo szybkie oraz łyżwiarstwo figurowe. Najmłodsi dowiedzieli się, na czym polegają te sporty oraz jaki jest odpowiedni strój do danej dyscypliny sportowej.

Nie zabrakło również pogadanki, podczas której  dzieci opowiadały o swoich ulubionych sportach zimowych jakie uprawiają z rodzicami.

Następnie uczniowie nauczyli się radosnej piosenki pt. „Pora na zimowy sport”. Podczas refrenu najmłodsi uczyli się akompaniamentu rytmicznego za pomocą klaskania. Co wywołało wiele radości wśród świetlików.

Na koniec zajęć dzieci narysowały kredkami piękne prace plastyczne, na których przedstawiły swoje ulubione sporty zimowe.