„O niepodległą”

W listopadzie 2019r. w świetlicy szkolnej odbyło się przedstawienie pod tytułem:

„O niepodległą”.

W spektaklu słowno – muzycznym wystąpiły dzieci z świetlicowego kółka teatralnego „Rozrabiaki”. Przygotowany występ artystyczny miał na celu przybliżenie dzieciom ważnych wydarzeń związanych z przeszłością Polski. Zapoznanie najmłodszych z pieśniami oraz wierszami niepodległościowymi i rozwijanie postaw patriotycznych.

Mali artyści pięknie recytowali wiersze oraz znakomicie zaśpiewali pieśni patriotyczne. Czerwono biała scenografia i odświętne stroje dodały uroku całemu wydarzeniu. Na widowni zasiadła wspaniała publiczność – nauczyciele oraz dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 42. Widzowie w ciszy i z powagą oglądali występ świetlików. Na zakończenie rozległy się gromkie brawa. Serdecznie dziękujemy za przybycie i zapraszamy ponownie.

Odwiedziny u Seniorów

Świetlicowe  kółko teatralnego „Rozrabiaki” wybrało się z spektaklem „O niepodległą” do Klubu Seniora na os. Świętokrzyskim w Kielcach. Seniorzy mogli wysłuchać wierszy i piosenek o tematyce patriotycznej co wywołało wiele wspomnień i wzruszeń na ich twarzach. Występ dzieci został nagrodzony gromkimi brawami oraz słodkim poczęstunkiem. Serdecznie dziękujemy Seniorom za tak miłe i ciepłe spotkanie. Do zobaczenia niebawem.