Międzyświetlicowy Konkurs Literacki w SP nr 11 „Mały Pisarz”

19 grudnia w Szkole Podstawowej Integracyjnej nr 11 im. Bohaterów Warszawy w Kielcach odbyło się podsumowanie VIII Międzyświetlicowego Konkursu Literackiego „Mały Pisarz”. Konkurs adresowany był do uczniów klas I-II uczęszczających do świetlicy szkolnej.

Celem konkursu było:

• rozwijanie inwencji twórczej, wrażliwości i wyobraźni dziecięcej,
  • kultywowanie tradycji bożonarodzeniowej,
  • uwrażliwienie na piękno i bogactwo języka ojczystego,
  • prezentacja i popularyzacja twórczości dziecięcej.

Naszą świetlicę reprezentowały dwie uczennice klasy III B: Joanna Kwiecień i Martyna Skowronek. Joanna za opowiadanie pt.: ”Bajkowy galimatias”- zajęła II miejsce, a Martyna za opowiadanie pt. :”Moje wyjątkowe spotkanie ze św. Mikołajem”- zajęła III miejsce.

Dziewczynki otrzymały nagrody rzeczowe w postaci gier. Ponadto wszyscy uczestnicy otrzymali zebrane i wydane w formie książeczki prace konkursowe. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.