Kampania „Białej wstążki”.

Od 25 listopada do 10 grudnia 2021 roku w Kielcach po raz 15 organizowana była Kampania „Białej wstążki”.

Celem działań XV Kampanii „Białej wstążki” pn. #DziecisąWażne* jest:

• zwiększenie świadomości społeczności lokalnej na temat przemocy w rodzinie i problematyki dziecka krzywdzonego,
  • zwiększenie wiedzy na temat metod i form pomocy dziecku,
  • uwrażliwienie rodziców oraz osób pracujących z dziećmi i młodzieżą na potrzebę reagowania na krzywdę dziecka.

W ramach tegorocznej Kampanii  #DziecisąWażne*, wychowawcy wyświetlali dzieciom filmy edukacyjne z których najmłodsi dowiedzieli się:

• czym jest przemoc,
  • jakie  są rodzaje przemocy,
  • kiedy mówimy o kimś, że jest agresywny,
  • jakie są sposoby rdzenia sobie ze złością, agresją i przemocą.

Kolejną propozycją dla najmłodszych była kolorowanka w formie komiksu – „Proszę nie łam moich praw”.

Na zakończenie zajęć wszystkie dzieci zgodnie stwierdziły, że informowanie dorosłych o przemocy nie jest donoszeniem na kolegów, ale szukaniem pomocy. Sprawcy postępują źle i powinni ponieść odpowiednie konsekwencje!.