Festiwal Kreatywnych Świetlic

Festiwal Kreatywnych Świetlic to impreza o charakterze przeglądu adresowana do świetlic szkolnych działających na terenie Kielc. W tym roku Festiwal Kreatywnych Świetlic odbył się 17 kwietnia w Szkole Podstawowej Integracyjnej nr 11 w Kielcach.

Organizatorami wydarzenia byli: Samorządowy Ośrodek Doradztwa Metodycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach oraz Świetlica szkolna działająca w Szkole Podstawowej Integracyjnej nr 11 im. Bohaterów Warszawy w Kielcach.

Celem spotkania było:

• Rozwijanie talentów i pasji dzieci poprzez tworzenie kreatywnej przestrzeni w świetlicy szkolnej.
  • Wzmocnienie roli świetlicy szkolnej jako alternatywy spędzania przez dzieci czasu wolnego przed i po  lekcjach.
  • Promowanie dobrych praktyk.

Naszą szkołę reprezentowały dzieci uczęszczające do świetlicy. Podopieczni zaprezentowali działania naszej świetlicy:

• Galerię najciekawszych prac plastycznych.
  • Kronikę by przedstawić moc działań, mających miejsce w naszej świetlicy.
  • Uczennica Alina Nowak z kl. 3b zaśpiewała piosenkę pt. „O mnie się nie martw”. W tle uroczo w rytm muzyki tańczyły twista uczennice z kl. 2d.

Występ dziewczynek zrobił wielkie wrażenie na publiczności oraz organizatorkach festiwalu. Udział w Festiwalu Kreatywnych Świetlic został nagrodzony statuetką, która stoi na honorowym miejscu w naszej świetlicy. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy pięknej prezentacji. Do zobaczenia za rok.