Festiwal Kreatywnych Świetlic

Festiwal Kreatywnych Świetlic to impreza o charakterze przeglądu adresowana do świetlic szkolnych działających na terenie Kielc. W tym roku Festiwal Kreatywnych Świetlic odbył się 9 grudnia w Szkole Podstawowej nr 31 z Oddziałami Integracyjnymi im. Henryka Sienkiewicza w Kielcach.

Organizatorami wydarzenia byli Samorządowy Ośrodek Doradztwa Metodycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach oraz Świetlica szkolna działająca w Szkole Podstawowej nr 31 w Kielcach.

Celem spotkania było:

• Rozwijanie talentów i pasji dzieci poprzez tworzenie kreatywnej przestrzeni w świetlicy szkolnej.
  • Wzmocnienie roli świetlicy szkolnej jako alternatywy spędzania przez dzieci czasu wolnego przed i po  lekcjach.
  • Promowanie dobrych praktyk.

Naszą szkołę reprezentowały dzieci uczęszczające do świetlicy. Podopieczni zaprezentowali następujące działania, które są realizowane w świetlicy szkolnej:

• Przedstawienie ciekawych prac plastycznych.
  • Recytowanie wiersza promującego naszą świetlicę przez uczennicę z kl. 3d Julitę Pałkę, która zaśpiewała również piosenkę pt. „List do Świętego Mikołaja”. W chórkach wtórowali jej uczniowie z klasy 1d i 2b.
  • Zaprezentowanie kroniki by przedstawić moc działań, mających miejsce w naszej świetlicy.

Udział w Festiwalu Kreatywnych Świetlic został nagrodzony statuetką, która stoi na honorowym miejscu w naszej świetlicy.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy pięknej prezentacji. Do zobaczenia za rok.