DZIEŃ POCZTY POLSKIEJ

16 lutego uczciliśmy w świetlicy szkolnej ważne święto, bowiem tego dnia obchodzony jest Dzień Poczty Polskiej. Uczniowie, którzy dzisiaj przebywali w świetlicy mieli okazję wziąć udział w ciekawych zajęciach – obejrzeliśmy film edukacyjny ukazujący historię Poczty Polskiej, porozmawialiśmy o znaczeniu tej instytucji, a także roli osób tam pracujących. Dzieci dowiedziały się co dzieje się z listem od momentu wrzucenia go do skrzynki pocztowej. Uczniowie dowiedzieli się również, dlaczego w godle Poczty jest trąbka, rozwiązywali zagadki związane z tematem zajęć. Na koniec uczniowie uczyli się adresować koperty, poznając przy tym podstawowe znaczenia słów: adresat, nadawca. Zajęcia poprowadziła pani Kinga Tomaszewska.