DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Jak co roku w naszej świetlicy świętowaliśmy Dzień Pluszowego Misia. Wydarzenie to obchodzone jest na całym świecie dnia 25 listopada.

Przygotowania do uroczystości trwały cały tydzień. Uczniowie wykonali w tym czasie pod okiem wychowawców piękne prace plastyczne ukochanych pluszaków. Udekorowaliśmy nimi szkolny korytarz.

Podczas zajęć dzieci obejrzały film edukacyjny dotyczący niedźwiedzi oraz misiów z bajek.

Uczniowie poznali różne gatunki niedźwiedzi. Dowiedzieli się jak misie żyją, co jedzą oraz jak radzą sobie podczas zimy. Przypomnieli sobie bajki, w których występują znane misie, np. Miś Uszatek, Kubuś Puchatek czy Miś Yogi.

Na zakończenie wspólnie nauczyliśmy się wesołej piosenki związanej z tematem dnia pt. „O kochaniu misia”.

Wesoło spędziliśmy razem Dzień Pluszowego Misia. Misie obiecały, że wrócą do nas za rok.