Dzień drzewa

W ramach działalności koła ekologicznego „Eko – Świetlik” zostały zorganizowane zajęcia z okazji obchodów Święta Drzewa – „Drzewo moim przyjacielem”. Świetliki wysłuchały opowiadania „ Samotne drzewo” i odpowiadały na pytania związane z jego treścią. Dzieci poznały budowę drzewa, a także dowiedziały się dlaczego drzewa są ważne. Wspólnie zastanawialiśmy się co drzewom zagraża i w jaki sposób możemy je chronić. Świetliki nauczyły się także rozpoznawania wybranych gatunków drzew na podstawie liści. W trakcie zajęć dzieci wymyślały życzenia dla drzew, rozwiązywały zagadki i krzyżówki. Największą radość naszym milusińskim sprawiło posadzenie kilku krzewów wokół terenu szkoły. Dzięki temu dowiedzieliśmy się nie tylko jak należy sadzić krzewy, ale też nauczyliśmy rozpoznawania i znaczenia narzędzi ogrodowych. W trakcie sadzenia krzewów „natknęliśmy się ‘’ na dżdżownicę, którą mieliśmy okazję obserwować. Świetliki poznały jej środowisko życia, budowę a także jej znaczenie w przyrodzie. Nasze zajęcia były częścią realizowanego w ubiegłym roku projektu „ Eko Misja – Nie marnuję”.