DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU W ŚWIETLICY

Dnia 10 lutego 2021 r. odbyły się w świetlicy zajęcia związane z bezpieczeństwem w Internecie. Dzieci z panią Kingą Tomaszewską ustaliły, jakie są najważniejsze zasady bezpiecznego korzystania z sieci internetowej. W tym dniu świetliczaki nauczyły się  śpiewać piosenki o zasadach w Internecie pt: „Świat realny jest genialny”.

Pani Ania Zelek przeczytała dzieciom bajkę „Przygody Necia w sieci” oraz omówiła z nimi co to jest Internet. Dzieci poznały także podstawowe pojęcia związane z siecią.

Pani Ania przeprowadziła zabawę, w której dzieci stworzyły sieć internetową za pomocą kłębka wełny.

Pani Magdalena Osterczy przygotowała dla uczniów filmy edukacyjne związane z bezpieczeństwem w Internecie.

Filmy dotyczyły:

• zawierania internetowych znajomości,
  • szanowania innych w sieci,
  • umieszczania zdjęć i danych osobowych w Internecie
  • konsekwencji spędzania zbyt dużej ilości czasu przy komputerze.

Uczniowie z panią Magdą omówili sytuacje internetowe, jakie spotkały bohaterów filmów. Pani ostrzegła, aby wszyscy uważali na niebezpieczeństwa, jakie znajdują się w internecie.