Świat realny jest genialny

Odłóż swój telefon zatem

Otwórz oczy, wyjdź na spacer

No i zachwyć się tym światem

ZoZi

8 lutego w całej Europie obchodzimy „Dzień Bezpiecznego Internetu”. Dzień ten jest inicjatywą Komisji Europejskiej, mającą na celu zwrócenie uwagi na kwestię bezpiecznego dostępu dzieci do zasobów internetowych.

Z tej okazji w naszej świetlicy rozmawialiśmy o korzyściach oraz niebezpieczeństwach czyhających na dzieci w Internecie.

Podczas pogadanek przeprowadzonych przez wychowawców, dzieci poznały problematykę internetowych zagrożeń:

• konsekwencji spędzania zbyt dużej ilości czasu przed komputerem,
  • umieszczania zdjęć i danych osobowych w Internecie,
  • zawierania niebezpiecznych internetowych znajomości,
  • szanowania innych ludzi w sieci.

By wytłumaczyć dzieciom w prosty sposób co to znaczy być on – line Pani Ania przeprowadziła zabawę, w której dzieci stworzyły sieć internetową za pomocą kłębka wełny.

Podczas zajęć muzycznych podopieczni nauczyli się słów i melodii edukacyjnej piosenki pt. „Świat realny jest genialny”.

Tradycyjnie na zakończenie zajęć mali artyści wykonali ciekawą pracę plastyczną. Wycinali szablon wesołego robota „Sieciaka” i ozdabiali go według własnego pomysłu. Jak zawsze panowała u nas miła i wesoła atmosfera.