Bezpieczne ferie zimowe

23 i 24 stycznia w naszej świetlicy szkolnej zostały przeprowadzone zajęcia na temat bezpiecznego spędzania czasu w trakcie ferii zimowych.

Celem głównym zajęć było omówienie KODEKSU POSTĘPOWANIA W CZASIE FERII ZIMOWYCH.
Dzieci wspólnie analizowały jak należy zachować się, aby bezpiecznie i radośnie spędzić czas na: sankach, nartach i łyżwach.

Pod czujnym okiem wychowawców powstało wiele pięknych prac plastycznych o tematyce zimowej. Prace plastyczne oraz gazetka informacyjna pt. „Bezpieczne ferie zimowe”, zostały wyeksponowane na korytarzu szkolnym.

W związku ze zbliżającymi się feriami, Pani Ewa Pałka Łebek zabrała dzieci w piękną podróż „palcem po mapie”. Uczestnicy zajęć odbyli wycieczkę na niby po największych miastach Polski, poznali również ich położenie geograficzne. Świetliczaki z wielkim zainteresowaniem opowiadały, gdzie wybiorą się podczas tegorocznych ferii.

Wszystkim uczniom życzymy: białych, radosnych i przede wszystkim bezpiecznych ferii zimowych.

KODEKS POSTĘPOWANIA W CZASIE FERII ZIMOWYCH

1. Zjeżdżaj na sankach w miejscach położonych daleko od jezdni.
  2. Baw się wesoło pod opieką osoby dorosłej.
  3. Ślizgaj się na specjalnie przygotowanych ślizgawkach.
  4. Nie wrzucaj kolegom śniegu za kołnierz.
  5. Nie rzucaj zbyt twardymi śnieżkami.
  6. Nie wsiadaj do samochodu z nieznajomymi.
  7. Ubieraj się ciepło – chroń głowę i ręce.
  8. Bądź widoczny na drodze – noś opaski odblaskowe lub kamizelki.