Barbórka

Pierwszego oraz drugiego grudnia w naszej świetlicy szkolnej odbyły się zajęcia edukacyjne związane z górniczym świętem – Barbórką.

W ramach zajęć wychowawcy przeprowadzili pogadanki na temat pracy górników i korzyści płynących z ich pracy w kopalni. Dzieci dowiedziały się również kim była patronka górników oraz jak bardzo niebezpieczna i ciężka jest praca w kopalni. Z wielkim zainteresowaniem świetliki obejrzały filmik edukacyjny  -„ Dzień Górnika 4 grudnia”, z którego dowiedziały się mnóstwo informacji na temat tradycji oraz symboli górników.

Na zakończenie zajęć dzieci wykonały piękne czapki górnicze – czako, którymi udekorowaliśmy szklony korytarz. To były bardzo ciekawe i twórcze dni w naszej szkole.