11 listopada to ważna data dla każdego Polaka

Naród, który traci pamięć przestaje być Narodem – staje się jedynie zbiorem ludzi, czasowo zajmujących dane terytorium”

Józef Piłsudski

11 listopada to ważna data dla każdego Polaka, będąca symbolem walki o wolność i wiarę w zwycięstwo…  Uczniowie uczęszczający do naszej świetlicy szkolnej pięknie przygotowywali się do uczczenia Święta Niepodległości.

Z tej okazji, wychowawcy poprzez liczne pogadanki przybliżali historię Polski z tego okresu. Dzieci, aby upamiętnić ten ważny dzień wykonywały wiele pięknych prac plastycznych. Śpiewaliśmy wspólnie Hymn Narodowy, Rotę oraz piosenkę pt. „Co to jest niepodległość?”.

Była to niezapomniana lekcja historii i patriotyzmu dla naszych Świetlików.

Podjęte działania miały na celu zrozumienie pojęcia niepodległość i zwiększenie świadomości tradycji niepodległościowej wśród uczniów.