,,ZOSTAŃ MIŁOŚNIKIEM PRZYRODY”

10 marca w Gimnazjum nr 7 odbył się konkurs przyrodniczy dla uczniów klas szóstych, organizowany przez Zielony Patrol oraz Koło Miłośników Przyrody, pod opieką p. A. Kwiecień, p. M. Orzechowskiej i p. A. Pawelec.

Celem konkursu było:

*Promowanie wśród uczniów postaw ekologicznych oraz zwiększenie ich świadomości wobec współczesnych zagrożeń środowiska naturalnego.

*Rozbudzenie i pogłębienie zamiłowania oraz szacunku do przyrody.

*Rozumienie i prawidłowe posługiwanie się pojęciami ekologicznymi.

*Motywowanie i podejmowanie działań na rzecz ochrony środowiska przyrodniczego w najbliższym otoczeniu.

*Integracja uczniów oraz wymiana doświadczeń między szkołami.

Do konkursu zgłosiło się siedem szkół podstawowych. Dwuosobowe drużyny danej szkoły, jako zadanie praktyczne, przygotowały przepiękne domki dla owadów, a w dalszej kolejności rozwiązywały różnorodne zadania o charakterze intelektualnym. Wśród punktowanych konkurencji znajdowały się ciekawe propozycje konkursów o charakterze gier edukacyjnych.

Podsumowaniem konkursu był występ artystyczny wykonany przez uczniów Gimnazjum nr 7 pod opieką
p. D. Pomorskiej.

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe sponsorowane przez Wydział Ochrony Środowiska w Kielcach.