,,ZOSTAŃ MIŁOŚNIKIEM PRZYRODY”

23 marca w Gimnazjum nr 7 odbył się konkurs przyrodniczy dla uczniów szkół podstawowych, organizowany przez Koło Miłośników Przyrody, pod opieką p. A. Pawelec, A. Kwiecień, i p. M. Orzechowskiej.
Dwuosobowe drużyny danej szkoły, jako zadanie praktyczne, przygotowały  budki dla popielic.  Zostaną one przekazane do Nadleśnictwa Kielce.  W dalszej kolejności rozwiązywały różnorodne zadania o charakterze intelektualnym. Wśród punktowanych konkurencji znajdowały się ciekawe propozycje konkursów o charakterze gier edukacyjnych.

Podsumowaniem konkursu był  występ teatralny wykonany przez uczestników konkursu „ Środowisko ponad wszystko” dotyczący właściwego postępowania z odpadami.
Wszyscy szóstoklasiści otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe sponsorowane przez Wydział Ochrony Środowiska w Kielcach i Gimnazjum nr 7 w Kielcach.