„Zakładka dla Niepodległej”

Z okazji zbliżających się obchodów odzyskania niepodległości przez Polskę zapraszamy klasy IV – VI do udziału w konkursie „Zakładka dla Niepodległej”

Regulamin konkursu na patriotyczną zakładkę do książki

1. Cele konkursu:

– rozbudzanie zainteresowań historią ojczyzny, patriotyczno- czytelniczych,

– pobudzanie wrażliwości plastycznej i aktywności twórczej  dzieci i młodzieży,

– kształtowanie poczucia estetyki,

– doskonalenie sprawności manualnych.

2. Konkurs skierowany jest do uczniów klas IV – VI  SP nr 39.

3. Przedmiotem konkursu jest wykonanie zakładki do książki z uwzględnieniem aktualnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę

– autorem pracy może być tylko 1 osoba,

– technika: dowolna (np. rysunek, malarstwo, kolaż), mogą być użyte dowolne płaskie materiały nie brudzące i nie niszczące książki,

– kształt pracy dowolny,

– wymiary maksymalne: 7 cm x 22 cm w pionie lub w poziomie.

– każdy uczestnik może dostarczyć tylko jedną wykonaną przez siebie pracę.

4. Ocenie prac będzie podlegać:
– pomysłowość, oryginalność,
– zgodność z tematem,

– estetyka wykonania pracy,

– umiejętności doboru różnych technik plastycznych.

5. Każdy uczestnik konkursu otrzyma ocenę celującą o wadze 1 z plastyki. Najciekawsze prace zostaną nagrodzone oceną celującą o wadze 2 z przedmiotu plastyka i historia. Wyboru najlepszych prac dokona komisja złożona z osób wchodzących w skład Grona Pedagogicznego.

6. Prace biorące udział w konkursie wyeksponowane będą na wystawie zorganizowanej w SP nr 39 oraz na stronie internetowej szkoły. Po zakończeniu szkolnych obchodów z okazji Święta Niepodległości zostaną przekazane na rzecz Szkolnego Koła Wolontariatu.

7. Prace można składać w nieprzekraczalnym terminie do 30.10 2020 u nauczycieli plastyki i historii: p. L. Twardy, p. A. Lesiak