Zajęcia w Technikum Leśnym w Zagnańsku

Uczniowie klas II F , III C  oraz Zielonego Patrolu 23.05.2016 r. uczestniczyli w zajęciach warsztatowych w Technikum Leśnym w Zagnańsku z grupą sokolników pt. ,, Ochrona ptaków drapieżnych drogą do zachowania bioróżnorodności „.
Poznaliśmy profil szkoły, sale lekcyjne i zawody, w których  można pracować  po ukończeniu technikum. Pani dyrektor opowiedziała nam o rozpoznawaniu gatunków inwazyjnych, jako zagrożenia dla rodzimych ekosystemów. Poznaliśmy również  historię rozwoju ochrony ptaków szponiastych w Polsce, ich wygląd i zwyczaje, rolę naturalnej selekcji w ekosystemie oraz funkcję sanitarną drapieżników. A najważniejsze, że w sokolarni mogliśmy dotknąć żywych ptaków, a nawet potrzymać je na rękawicy.