Zajęcia terenowe z biologii

Dnia 10.10.2023r klasy 5a i 5d pod opieką nauczyciela biologii p. Anny Kwiecień oraz  p. Agnieszki Jagiełło, Aleksandry Nawrockiej i p. Michała Dłubaka  uczestniczyli w nietypowej lekcji  na terenie rezerwatu „Sufraganiec”.

Zajęcia prowadziła p. Eliza z Zespołu Świętokrzysich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych, która opowiadała o zasadach funkcjonowania rezerwatu, występujących tam gatunkach roślin i zwierząt i ciekawostkach przyrodniczych. W trakcie wędrówki uczniowie podziwiali piękno jesiennego lasu, oddychając świeżym powietrzem, a jednocześnie zdobywając nowe wiadomości. Po spacerze przez las uczestnicy wycieczki udali się do „Biesiady pod lasem” na wspólne  ognisko. Uczniowie i opiekunowie miło spędzili czas na  integracji oraz grach i zabawach na łonie natury.

Wycieczki to ciekawy sposób nauki umożliwiający poznawanie regionu, wpływają  na wyobraźnię, myślenie, rozwijają  i kształtują cechy charakteru , są  doskonałą  formą na rozwijanie uzdolnień i zainteresowań uczniów.