Zajęcia terenowe z biologii

W dniu 20.09.2023r  klasy 5c i 5e  pod opieką  nauczycieli wzięły udział w nietypowej lekcji na terenie rezerwatu Sufraganiec. Uczniowie z przewodnikiem p. Elizą przeszli ścieżkę dydaktyczną podziwiając piękno jesiennego lasu, oddychając świeżym powietrzem, a jednocześnie zdobywając nowe wiadomości. Dzieci  poznawały zasady funkcjonowania rezerwatu, budowę lasu, występujące tam gatunki roślin  i zwierząt, ciekawostki przyrodnicze.

W trakcie wędrówki uczniowie wyposażeni w jednorazowe rękawiczki i worki  zbierali napotkane śmieci, tym sposobem przyłączając  się do tegorocznej akcji „ Sprzątanie Świata”.  Pod koniec wycieczki odbyły się gry i zabawy na świeżym powietrzu i wspólne ognisko. Lekcje w terenie to ciekawy sposób nauki , umożliwiają one  uczniom nawiązanie bezpośredniego kontaktu z przyrodą, kształcenie umiejętności spostrzegania i obserwowania, rozwijania wrażliwości na piękno przyrody.