XXX Tydzień Kultury Języka

W dniach 14-19 marca 2022 roku w województwie świętokrzyskim obchodziliśmy jubileuszowy XXX Tydzień Kultury Języka pod hasłem „Czerp mądrość od autorytetów, ale ufaj sobie”.

Celem projektu było uświadomienie roli języka ojczystego w życiu człowieka, przygotowanie uczniów do świadomego uczestnictwa w kulturze poprzez prezentację różnych form ekspresji kulturalnej, propagowanie kultury języka w różnych sytuacjach życiowych, a także kształtowanie estetyki i formy wypowiedzi w sytuacjach codziennych i publicznych.

Nasza biblioteka aktywnie włączyła się w obchody tego święta.

Uczniowie mieli możliwość udziału w internetowym quizie na temat życia

i twórczości Marii Konopnickiej, który został przygotowany przez WBP w Kielcach.

Klasa 7d wzięła udział w lekcji bibliotecznej zorganizowanej przez MBP Filia nr 11

w Kielcach pt. „Tomasz Mackiewicz. Wędrówka po języku.” Lekcja miała na celu przybliżenie postaci polskiego himalaisty oraz rozbudzenie zamiłowania do gór

i himalaizmu.

Uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach min. rozwiązywali krzyżówkę dotyczącą pojęć związanych z górami, grali w kalambury oraz wyjaśniali znaczenie związków frazeologicznych.

Na koniec klasa otrzymała dyplom upamiętniający uczestnictwo w tej ciekawej lekcji.