Wywiad z naszą Panią Dyrektor – Dorotą Białek Sołtys

Wywiad z naszą Panią DyrektorDorotą Białek Sołtys z okazji zbliżającego się Dnia Edukacji Narodowej.

6 września w naszej szkole przedstawiciel Samorządu Uczniowskiego przeprowadził wywiad z Panią Dyrektor.  Były przygotowane pytania, ale podczas rozmowy rodziły się kolejne. Oto namiastka godzinnego spotkania z Dyrektorem naszej szkoły.

DZIECIŃSTWO

1. Czy lubiła się Pani uczyć?

Z początku jak każde dziecko bardziej lub mniej lubiłam się uczyć. Im byłam starsza tym bardziej zyskiwałam chęć do nauki.

2.Czy zdarzyło się Pani wagarować?

Zdarzyło 🙂

1. Czy pamięta pani jakąś zabawną historię ze swego dzieciństwa?

Najbardziej utkwiła mi w pamięci historia z lalką. Na święta dostałam lalkę, tak byłam nią zaaferowana, że biegnąc przez pokój nie zauważyłam, że przede mną jest futryna od drzwi. Przez całe święta chodziłam z podbitym okiem i guzem na czole.

1. Ulubione przedmioty w szkole?

Język polski, matematyka oraz język rosyjski.

1. Jakim była Pani dzieckiem zgodnym i grzecznym czy niekoniecznie?

Grzecznym, ale zawsze starałam się postawić na swoim.

ŻYCIE ZAWODOWE

1. Jak to się stało, że została Pani nauczycielką, a potem dyrektorem?

Już od najmłodszych lat moim marzeniem było zostać nauczycielem. Ukończyłam filologię polską i wiedziałam, że chcę pracować z młodzieżą. Pracowałam 20 lat jako nauczyciel języka polskiego w różnych szkołach. Przychodzi taki moment w życiu, że chcę się osiągnąć coś więcej. Chciałam stworzyć swoją szkołę marzeń. Ukończyłam kolejne studia i wystartowałam w konkursie na dyrektora dawnej siódemki. I tak już 10 lat jestem szczęśliwym dyrektorem wspaniałej szkoły.

1. Co najbardziej lubi Pani w zawodzie nauczyciela?

Zdecydowanie kontakt z młodzieżą. Nawet nie wiecie jaką satysfakcję daje mi widok małych uczniów dopiero co wchodzących w mury szkoły, a wychodzącej prawie dojrzałej młodzieży, która mówi o szkole z wielkim sentymentem.

1. Jakie jest Pani największe marzenie jako dyrektora szkoły?

Aby stworzyć szkołę podstawową swoich marzeń i żeby w mieście było o niej tak samo głośno, jak było o Gimnazjum nr 7.

ZAINTERESOWANIA

1. Jak spędza Pani czas wolny?

Bardzo lubię oglądać dobre filmy sensacyjne oraz dramaty społeczne. Lubię przeczytać dobrą książkę oraz czasem posłuchać muzyki symfonicznej

1. Jakie sporty Pani uprawia?

Nie uprawiam 🙂

1. Kto jest Pani największym autorytetem?

Mój tata

12.Jaka jest Pani ulubiona książka, film, muzyka?

• Książka – kocham klasykę Sienkiewicza
  • Film – Zielona Mila
  • Muzyka – symfoniczna
  1. Czy ma Pani jakieś życiowe motto?

Owszem mam, a brzmi ono tak  ,,Postępuj w życiu tak, że gdy rano stajesz przed lustrem to w lustrze widzisz człowieka’’ oraz ,,Pamiętaj że dyrektorem się bywa, najważniejsze jest bycie człowiekiem’’

1. Czy lubi Pani wakacje?

Bardzo, ale mam je bardzo krótko. Najchętniej to bym się wybrała sama na bezludną wyspę… tylko żeby mi ktoś tam gotował.

I takim humorystycznym akcentem zakończyliśmy nasz wywiad z naszą cudowną Panią Dyrektor.