WYSTAWA „ PAPIEŻ FRANCISZEK W JEROZOLIMIE”

Przez dwa tygodnie lutego można było oglądać w naszej szkole wystawę fotograficzną noszącą tytuł „Papież Franciszek w Jerozolimie”. Wystawa została wypożyczona z ambasady izraelskiej. Zdjęcia ukazywały ważne dla chrześcijan miejsca w Ziemi Świętej, które odwiedził papież Franciszek.

Przybliżały specyfikę tego regionu świata, zamieszkałego przez wyznawców judaizmu, muzułmanów, chrześcijan i przedstawicieli innych religii. Uczniowie oglądając fotografie, mieli możliwość pogłębiać wiedzę na temat poznanych na historii religii monoteistycznych. Poznawali również historię tego kraju, miejsca związane z dziejami Żydów np. Instytut Yad Vashem. Wystawa na pewno utrwalała wiedzę uzyskaną na lekcjach religii. Być może pokazane zakątki „magicznej” Jerozolimy, zachęcą oglądających do odwiedzenia ich osobiście.