Wycieczka klasy 1a i 1c

17 października okazał się dniem, który na długo zapadnie uczniom klasy 1a i 1c w pamięci. Dzieci odwiedziły Park Legend i poznały tam historie dotyczące naszego regionu. Wszystko było przedstawione w nowoczesnej, ale bardzo ciekawej oprawie multimedialnej. Następnie udali się na drugą część wycieczki a mianowicie do Malinowego Dworu w Dębnie gdzie czekała na nich prezes Ligi Ochrony Przyrody w Kielcach pani Beata Antoszewska.

W tym pięknym miejscu atrakcjom i zabawom nie było końca! Dzieci siekały kapustę, ugniatały ją, następnie dodawały własnoręcznie obraną i startą marchewkę, a wszystko to później trafiło do kiszenia! Następnie każdy przygotował swój słoik z kiszonymi warzywami i drugi z owocami we zalewie. Dodatkowo każdy przygotował od podstaw piękny liść metodą makramy. Żeby naszym uczniom nie burczało w brzuchach podczas tyłu zajęć, wszyscy zostali ugoszczeni wiejskim chlebem, fantastyczną zalewajką na zakwasie, smalcem oraz świeżymi i kiszonymi warzywami. Na osłodę były rogaliki drożdżowe i sok tłoczony z owoców sezonowych. Dzieci zrobiły także same ciasteczka jabłkowe, które ze smakiem spałaszowały. Na koniec zajęć wszyscy zjedli także stosik nugetsów z sosem czosnkowym. Bez wątpienia żal było opuszczać to wspaniałe miejsce i niezwykłe warsztaty „Wiejski Master Chef”.