Wybór szkoły ponadpodstawowej

Wybór szkoły ponadpodstawowej to bez wątpienia pierwsze poważne  wyzwanie w życiu nastolatka. Decyzja związana z obraniem kierunku dalszego kształcenia jest nie tylko jedną z najtrudniejszych, z jaką ósmoklasistom przychodzi się zmierzyć, ale także stanowi swoisty egzamin z odpowiedzialności.

Dokonanie właściwego wyboru oscyluje pomiędzy dokładnym przeanalizowaniem racjonalnych argumentów, a chęcią spełnienia oczekiwań rodziców lub znajomych. Klucz do sukcesu stanowi odpowiedź na pytanie: „Co chcę robić w dorosłym życiu?”. Ażeby uczniom naszej szkoły pomóc w dokonaniu właściwego wyboru Doradca Zawodowy przygotował tablice informacyjne z informatorami o szkołach licealnych i branżowych oraz terminarzem rekrutacyjnym do szkół średnich. W celu uświadomią rodzicom ich roli w wyborze ścieżki zawodowej dziecka  podczas wywiadówki odbyła się prelekcja Koordynatora Doradztwa Zawodowego pani Agnieszki Jachym.