WOLONTARIUSZKA Z TURCJI NA LEKCJACH JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Dzięki współpracy Szkoły Podstawowej nr 9 w Kielcach i AIESEC  Polska Sp. z.o.o. i projektowi realizowanemu w Szkole Podstawowej nr 9 im. A. Dygasińskiego w Kielcach w ramach Międzynarodowego Programu Wymiany Praktyk udało się naszej szkole zaprosić do przeprowadzenia kilku godzin języka angielskiego wolontariuszkę z Turcji Zeynep Aktas.

Grupy II z klas 5b i 6a, klasa 7a oraz 3c miały możliwość uczestniczenia w nietypowych lekcjach języka angielskiego. Zajęcia przeprowadzone w całości w języku angielskim pomogły uczniom rozwijać swoje umiejętności językowe, w szczególności kompetencje mówienia. Celem tych zajęć było przełamywanie barier językowych oraz wykorzystanie w praktyce teorii przyswojonej w szkole.

Zeynep Aktas motywowała uczniów do mówienia poprzez gry językowe. „Głuchy telefon” to znana zabawa na całym świecie. A bawić się w nią po turecko-angielsku to było prawdziwe wyzwanie ale i świetna zabawa. Śmiechu było co nie miara😊Oprócz tego dowiedzieliśmy się kilku ciekawych rzeczy o Turcji i mogliśmy bliżej poznać kulturę tego pięknego kraju poprzez quiz przygotowany przez naszego gościa. Zajęcia zostały bardzo pozytywnie odebrane przez uczniów i mamy nadzieję, że zachęciły ich do częstego mówienia w języku angielskim.

Opiekunem wolontariuszki w naszej szkole była p. Justyna Stochmal (nauczyciel języka angielskiego).