Wolontariat – akcja „Torba Miłosierdzia”

Inspiracją do akcji charytatywnej „Torba Miłosierdzia” były słowa Papieża Franciszka, w których nawoływał chrześcijan i wszystkich ludzi dobrej woli, do konkretnych czynów miłosierdzia. „Torba Miłosierdzia” to narzędzie, które ma na celu nie tylko wsparcie ubogich, ale także uruchomienie pokładów dobra w nas.

Akcja polega na zrobieniu zakupów z artykułami spożywczymi z długim terminem przydatności (takimi jak mąka, cukier, płatki kukurydziane, kawa, herbata, ryż, kasza, makaron, margaryna, olej, słodycze, konserwy) i chemicznymi (mydło, proszek do prania, preparaty do czyszczenia), które zostaną przekazane poprzez Caritas ubogim. Torby z zakupami możemy przynosić do szkoły do 16 grudnia. Bardzo proszę o dołączenie informacji – imię, nazwisko ucznia, klasa. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom.