Wieczór z lekturą powraca do SP39!

Projekt przeznaczony jest dla uczniów klas VIII

Cele zajęć:

a)przypomnienie i utrwalenie treści lektur obowiązkowych,

b)porównanie sposobu kreacji bohaterów, przebiegu zdarzeń i świata przedstawionego w wersji filmowej z wersją książkową,

c)zaprezentowanie alternatywnej formy przygotowania się do egzaminu ósmoklasisty,

d)integracja oddziałów klasowych.

• Projekcje zapowiedzianych seansów będą poprzedzone dyskusją na temat problematyki danego utworu literackiego. Zadaniem uczniów podczas każdej projekcji będzie uzupełnienie tzw. Karty Widza (wskazanie podobieństw i różnic pomiędzy wersją książkową a filmową na podstawie podanych kryteriów).
    • Najbliższy „Wieczór z lekturą” odbędzie się:
    • 25.03.2022r. (piątek) – Quo vadis w reż. Jerzego Kawalerowicza
      (godz. 16:30-19:30, s. 21).
      • Zgłoszenia do udziału w wieczorze (imię i nazwisko ucznia, klasa) będą przyjmowane do końca tygodnia poprzedzającego projekcję danego filmu (18.03.2022r.). Chętni uczniowie mają obowiązek dostarczyć zgody (od rodziców) na udział w zajęciach pozalekcyjnych.
      • Zapisy u nauczyciela języka polskiego, p. Anny Mazurkiewicz.