Warsztaty praktyczne nt „Ocena ryzyka urazu, ocena oraz kształtowanie cech motorycznych w sportach zespołowych”

W dniu 23 marca 2018r. (pt) w godz. 14.00-15.30 w ramach współpracy między Wszechnicą Świętokrzyską, a Szkołą Podstawową nr 39 odbędą się warsztaty praktyczne dla studentów oraz uczniów nt „Ocena ryzyka urazu, ocena oraz kształtowanie cech motorycznych w sportach zespołowych” (klasa sportowa piłki ręcznej 3 gimnazjum, opiekunowie mgr Dominik Żyła, mgr Agnieszka Merwart).

Szkolenie poprowadzi mgr Łukasz Oleksy, instruktor-fizjoterapeuta, absolwent Wszechnicy Świętokrzyskiej. Warsztaty odbędą się na Hali sportowej SP 39.

Tematyka szkolenia:

– ocena ryzyka urazu z wykorzystaniem Y Balance test oraz Closed Kinetic Chain Upper Extremity Stability test

– indywidualna ocena zawodnika dla potrzeb planowania i realizacji nowoczesnego treningu motorycznego w grach zespołowych

– wykorzystanie testów motorycznych dla potrzeb oceny motorycznej zawodnika – analiza testów mocy kończyn dolnych

Wykorzystywany sprzęt do szkolenia:

– zestaw fotokomórek

– mata do oceny skoczności

– system do oceny ryzyka urazu Y Balance

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy!!!