WARSZTATY ORNITOLOGICZNE

8 czerwca 2016 r. uczniowie Zielonego Patrolu i Koła Miłośników Przyrody uczestniczyli w warsztatach ornitologicznych pt.,, Bliskie spotkania z przyrodą ” zorganizowanych przez ZŚiNPK na terenie rezerwatu Górna Krasna. Na miejscu każdy uczestnik otrzymał lornetkę do obserwacji. Zostaliśmy podzieleni na 5-6 osobowe grupy , które jako zadanie miały zaobserwować jak największą ilość bytujących ptaków w dolinie  Krasnej. Wędrując  wzdłuż rzeki zauważyliśmy wiele ciekawych okazów ptaków bo, aż 18 gatunków np. trznadla, dzięcioła, trzciniaka, kosa, jerzyka, paszkota, wilgę, muchówkę szarą , bociana , żurawia czy błotniaka łąkowego itp. , ale okazało się że to  i tak niewiele bo na tym terenie żyją  aż 33 gatunki ptaków.
Myślimy , że kolejne ,,wypady w teren ” przyniosą lepsze wyniki obserwatorskie, dziś przetarliśmy szlaki potem będzie tylko lepiej.
Strudzeni wędrówką i wysoką temperaturą powietrza odpoczywaliśmy pod wiatami , a chętni piekli kiełbaski w ognisku ( każdy swoją) no cóż pora wracać do domu.
Pogoda i humory nam dopisały.